• image5
10. Srpanj, 2017., objavio: BikeMagazin
1
Zmajevi odlični na Dunavskom kupu

U nedelju 9.7.2017 u Novom Sadu održana je biciklistička trka “Dunavski kup”. Zemlje koju su uzele učeše su: Hrvatska, Makedonija, Srbija i BiH, što joj daje jedan međunarodni rang. Bosu i Hercegovinu je predstavljao BK “Zmaj od Bosne”, a ne začuđuje da su postigli izvrsne rezultate.

Prije podne je vožena drumska trka. Prvo mjesto ubjedljivo je osvojio Husein Selimović i samim tim pokazao da je trenutno najbolji biciklista u regionu. 15-to mjesto je osvojio Osman Corić, 18-to Savo Milovanović dok je u kategoriji žena Tijana Beha osvojila drugo mjesto.

Poslijepodne vožena je kriterijska trka koja je bila izuzetno teška i zahtjevna. Zmajevi su ponovo pokazali da su trenutno u pravoj formi. Kao i prethodnu trku,  pobjedu je odnio Husein Selimović dok je njegov klubski kolega Osman Corić osvojio drugo mjesto. Savo Milovanović je uzeo 7.mjesto, a Tijana Behak se ponovo popela na drugo mjesto.

Ove sve trke su pripreme za predstojeće takmičenje Huseina Selimovića od kojeg očekujemo puno. Naime, Husein će nastupiti na EUF u Mađarskoj u Gyoru, a vjerujemo u dobar rezultat. Slijedeći vikend nas očekuje također veoma bitna trka u Hrvatskoj”, izjavio je Hajrudin Trle, klubski trener..

Ovom prilikom želimo se zahvaliti organizatoru trke u Novom Sadu na izuzetnoj organizaciji trke. Također se zahvaljujemo svim onima koji podržavaju biciklistički klub “Zmaj od Bosne” u ostvarivanju svojih ciljeva i postizanju izvrsnih rezultata. Posebno se zahvaljujemo svim medijima na saradnji”, dodao je Trle.

Press: BK Zmaj od Bosne