• image5
19. Rujan, 2017., objavio: IvanCvitković
0
Team Sunweb svjetski prvak u timskom kronometru

Team Sunweb postigao je dvostruku svjetsku krunu u disciplini timski kronometar, budući da su i ženski i muški timovi bili ponajbolji u konkurenciji. Tom Dumoulin, Wilco Kelderman, Lennard Kamna, Soren Kragh Andersen, Michael Matthews i Sam Oomen sačinjavali su pobjednički tim u Bergenu postavivši vrijeme od 47min 50sec na 42.5 km dugoj stazi.

BMC Racing i ove je sezone završio na drugoj stepenici postolja, dok je Team Sky predvođen Chris Froomeom zauzeo treće mjesto.

„Ovo je nevjerojatno. Prvo cure, a sada i mi. Nevjerojatno,“ rekao je Dumoulin nakon osvajanja zlatne medalje. „Cijeli je tim vozio kao jedan, disali smo u istom ritmu. Ovo je stvarno fantastično, s ovakvim timom sve je teklo glatko. Ponosan sam na nas.“

Team Sunweb startao je 13. od 17 timova i preuzeo vodstvo od španjolskog Movistara, a potom posmatrao vožnje Team Sky, BMC, QuickStep Floors i Orica Scott no, nitko nije osim BMC-a nije ozbiljnije zaprijetio njihovoj pobjedi. Ekipa iz BMC-a izgledala je zaista sjajno, radili su odlične smjene i imali dobra vremena na prolaznim ciljevima, ali su ipak izgubili ritam u posljednjim kilometrima te ispustili pobjedu.

„Držali smo odličan tempo cijelom stazom do linije cilja. Nastojali smo držati se skupa, posebno na dugom usponu i sve je radilo kako treba. Jednostavno nemam riječi, nismo ovo očekivali pred Svjetsko prvenstvo. Ovo je najvažniji dan u godini za momčad i mi smo se pokazali u najboljem svjetlu,“ zaključio je Dumolin.