• image3
11. Rujan, 2017., objavio: IvanCvitković
0
Froome pobjednik Vuelta a Espana 2017

Chris Froome (Team Sky) stigao je do dvostruke krune u 2017 osvojivši nakon Tour de France i posljednji Grand Tour sezone, španjolsku Vueltu.

Pobjednik posljednje etape koja je vožena ulicama Madrida bio je Matteo Trentin (QuickStep Floors). Trentin je bio apsolutno nedodirljiv u sprintu te sa više od cijele duljine bicikla bio bolji od Lorrenzo Manzin (FDJ). Ipak, ni pobjeda nije bila dovoljna da Talijan kući ponese zelenu majicu jer je Froome etapu završio na 11. mjestu i tako sa samo 2 boda prednosti zadržao vodeću poziciju u klasifikaciji po bodovima.

Pobjedom na Vuelti Froome je postao prvi vozač nakon Bernard Hinault koji je osvoji Tour i Vueltu u istoj sezoni, te ujedno prvi Britanac koji je pobjedio španjolski Grand Tour. Član Team Sky stigao je do impresivne brojke od 5 Grand Tour titula u svega pet sezona.

Etapu u Madridu obilježio je i oproštaj Alberta Contadora od profesionalnog biciklizma. Legendarni El Pistolero odvezao je počasni krug ulicama Madrida i pozdravio mnogobrojnu publiku, prizor od kojeg je zaista zastajao dah.

Pored Froomea na pobjedničko postolje popeli su se još Vincenzo Nibali (Bahrain Merida) i ruski biciklista Ilnur Zakarin (Katusha Alpecin). Četvrto mjesto u ukupnom plasmanu pripalo je Wilcu Keldermanu (Team Sunweb), dok je TOP 5 krug zatvorio Contador. Momčad Astana osvojila je prvo mjesto u konkurenciji timova, dok je najbolji brdaš ovogodišnje Vuelte Davide Villella.