MTB vs Covid-19: Maske samo na startnoj liniji

Prošle subote, točnije 16. svibnja/maja u Češkoj održana je prva MTB utrka od kada je zavladala pandemija COVID-19 u Europi.

Jaroslav Kulhavy završio na osmoj poziciji, a nas je zanimalo ponašanje vozača u grupi gdje smo mogli primjetiti kako su se maske nosile samo na startu utrke.

Iako većina Europskih zemalja još uvijek živi u polukontroli i ne znaju točno kada će se moći vratiti natjecateljskom sportu, čini se da Češka zauzima drugačiji pristup ovoj pandemiji. Utrka "Nova kup Cyklovyza" održana je u subotu 16. svibnja/maja.

Točnije, radi se o utrci kupa brdskog biciklizma na kojoj je nastupilo 215 sudionika i natjecalo na 35km dugoj ruti u mjestu Hradec Kralove koja se nalazi na sjeveru ove zemlje. O prihvaćenim sigurnosnim mjerama reći ćemo vam da su u ovom slučaju sudionici morali nositi masku samo dok su bili zajedno na startu i čekali da utrka počne. Nekoliko sekundi prije starta skinuli su maske i utrka je održana kao što je to bio slučaj i prije pandemije korona virusa.

Na startnoj liniji bio je i bivši Olimpijski prvak Jaroslav Kulhavy koji je utrku završio na osmoj poziciji.

Kakva su vaša mišljenja? Što mislite o poduzetim mjerama? Čitamo vaša mišljenja na našim društvenim mrežama!