Blaža Pintarič osvojila srebro na Svjetskom Prvenstvu

Slovenska brdska biciklistica Blaža Pintarič, napravila je izniman uspjeh na MTB Svjetskom prvenstvu u maratonu kada je zaostala samo iza Francuskinje Ferranda Prevotova, te tako osigurala srebrenu medalju na ovoj velikoj utrci.

Na skoro 70km dugom MTB maratonu uvjerljivo najbolja bila je Francuskinja Pauline Ferrand Prevot, koja je već dugi niz godina na olimpijskom krosu u samom svjetskom vrhu. Sada je potvrdila i svoju formu na MTB maratonu Svjetskog Prvenstva kada je savladala izazovnu rutu s vremenom 3:57:09.

U manje od četiri sata stazu su odvozile samo četiri vozačice. Odmah iza najbolje Francuskinje kroz cilj prošla je Slovenka Blaža Pintarič, koja je zaostala samo 1:53min. Treće mjesto zauzela je Robyn de Groot iz Južne Afrike koja je za Pintaričevom zaostala 47 sekundi. U samo sekundu razlike na četvrtom mjestu ušla je Adelheid Morath iz Njemačke, dok su druge vozačice imale zaostatak veći od četiri minute.

Muški natjecatelji su vozili utrku dugu 90 kilometara. Pobijedio je Kolumbijac Hector Lenardo Paez Leon. Drugi je bio Kristian Hynek, a treći Samuel Porro.

Izvor: Bicikel.com