Europske igre Minsk 2019: Ballerini slavio u cestovnoj utrci

Spektaklom, kojeg su obilježili tradicija i kulturna baština domaćina Bjelorusije, obilje svjetlosti i vatrometa te mimohod sportašica i sportaša iz 50 država sudionica, na stadionu Dinama u Minsku su jučer svečano otvorene druge Europske igre.

U sklopu drugih po redu Europskih igara koji se održavaju u Minsku (Bjelorusija) danas je na rasporedu bila cestovna biciklistička utrka.

Do zlatne medalje nakon 180 km stigao je talijanski biciklist Davide Ballerini (Astana), drugi na cilj došao je Estonac Alo Jakin (St Michel – Auber93) , dok je broncu osvojio Daniel Auer (WSA-Greenlife).

Vedad Karić i Nedžad Mahmić dva su vozača koja su predstavljala Bosnu i Hercegovinu u MinskU, no danas nažalost nisu uspjeli završiti utrku. Od hrvatskih predstavnika, najbolji rezultat ostvario je Viktor Potočki koji je završio na 90. mjestu, dok su Antonio Barać i Filip Kvasina završili na 100., odnosno 108. mjestu.

Slovenac Luka Pribernik je bio odličan sa 58.mjestom, dok je Primožić Jaka završio na 61.mjestu i Žiga Jerman na 64.mjestu. Dušan Rajović (Srbija) završio je svoju utrku na 75.mjestu, dok je Stevan Klisurić u cilj ušao kao 111.