Svijet

Josip Rumac i Veljko Stojnić startaju na Tour Colombia 2020.

Rana sezona natjecanja već je uveliko otpočela u Južnoj Americi i nastavljaju se jednakim tempom u veljači, kada započinje "Tour Colombia" s impresivnom startnom listom, a koja uključuje i dva poznata imena: Josip Rumac i Veljko Stojnić.

Utrka se vozi u šest etapa na velikoj nadmorskoj visini i privukla je mnoštvo velikih imena još u svom prvom predstavljanju u 2018. godini, a izgleda da ni ova sezona neće biti ništa drugačija.
 


Androni Giocattoli-Sidermec među ostalim timovima već je predstavio svoju postavu od šest vozača za ovu utrku a na spisku se nalazi i Hrvatski vozač Josip Rumac. Jednako sa njim i tim Vini Zabù-KTM za koji vozi Veljko Stojnić uzima učešće na ovoj utrci sa postavom od šest vozača, a spisak naravno uključuje i mladog Veljka koji je porijekolom iz Srbije. Bitno je naglasiti da će dečki voziti protiv nekih impresivnih vozača, pa tako u Deceuninck - Quick-Step timu nalazimo konkurentno složenu listu za 2020. izdanje Kolumbijske etapne utrke, a spisak uključujue Juliana Alaphilippea i Remca Evenepoela. Isto tako tim Ineos uključuje Tour de France prvaka Egana Bernala, koji će voziti u bojama u svoje domovine.

Tour of Colombia započinje danas, u utorak, 11. veljače/februara s timskim kronometrom od 16.7 km, a utrka završava u nedjelju, 16. veljače/februara.
 

SPISAK TIMOVA "TOUR COLOMBIA 2020."

Team Ineos

  1. BERNAL Egan (Col)
  2. CARAPAZ Richard (Ecu)
  3. RIVERA Brandon (Col)
  4. HENAO Sebastian (Col)
  5. NARVAEZ Jhonatan (Ecu)
  6. BASSO Leonardo (Ita)

UAE Team Emirates

  1. ARDILA Andrés (Col)
  2. ARU Fabio (Ita)
  3. HENAO Sergio (Col)
  4. MOLANO Juan (Col)
  5. MUÑOZ Cristian (COL)
  6. Max Richeze (Arg)

Deceuninck – Quick-Step

  1. JUNGELS Bob (Lux)
  2. ALAPHILIPPE Julian (Fra)
  3. HONORÉ Mikkel (Den)
  4. STEIMLE Jannik (Ger)
  5. HODEG Álvaro (Col)
  6. LERBERGH Bert Van (Bel)

Movistar

  1. ALBA Juan Diego (Col)
  2. BETANCUR Carlos (Col)
  3. JORGENSEN Matteo (USA)
  4. RUBIO Einer (Col)
  5. SEPULVEDA Eduardo (Arg)
  6. VERONA Carlos (Esp)

EF Pro Cycling

  1. URAN Rigoberto (Col)
  2. HIGUITA Sergio (Col)
  3. MARTINEZ Daniel (Col)
  4. CAICEDO Jonathan (Ecu)
  5. CRADDOCK Lawson Craddock (USA)
  6. VAN GARDEREN Tejay (USA)

Israel Start-Up Nation

  1. ÁVILA Edwin (Col)
  2. BADILATTI Matteo (Sui)
  3. EINHORN Itamar Einhorn (Isr)
  4. MCCADE Trava (USA)
  5. SCHELLING Patrick (Sui)
  6. TUREK Daniel (Cze)

Androni Giocattoli-Sidermec

  1. FLOREZ Migel (Col)
  2. MUNOZ Daniel (Col)
  3. PELLAUD Simon(Sui)
  4. RESTREPO Jhonatan (Col)
  5. RUMAC Josip (Cro)
  6. SPREAFICO Matteo Spreafico (Ita)

Vini Zabù-KTM

  1. VAN EMPEL Etienne (Ned)
  2. GONZALES Roberto (Pan)
  3. DE BONIS Matteo (Ita)
  4. STOJNIC Veljko (Srb)
  5. MARENGO Umberto (Ita)
  6. MITRI James (GBr)

Novo Nordisk

  1. BEHRINGER Oliver (Sui)
  2. BRAND Samuel (GBr)
  3. HENTTALA Joonas (Fin)
  4. LOZANO David (Esp)
  5. PERON Andrea (Ita)
  6. SAIDOV Ulugbek (UZB)

Uno-X Norwegian Development Team

  1. TRAEN Torstein (Nor)
  2. ABRAHAMSEN Jonas (Nor)
  3. SAUGSTAD Lars (Nor)
  4. URIANSTAD Martin (Nor)
  5. ANDERSEN Idar (Nor)
  6. HVIDEBERG Jonas (Nor)

Rally Cycling

  1. BRITTON Robert (Can)
  2. BROWN Nathan (USA)
  3. CARPENTER Robin (USA)
  4. JOYCE Colin (USA)
  5. MANNION Gavin (USA)
  6. MURPHY Kyle (USA)

Agrupacion Virgen De Fatima

  1. NARANJO Nicolas (Arg)
  2. VELARDEZ Leandro (Arg)
  3. JUAREZ Daniel (Arg)
  4. JUAREZ Gabriel (Arg)
  5. SOTO Carlos (Arg)
  6. SANCHEZ Santiago (Arg)

Canel’s-Specialized

  1. SANTOS Efren (Mex)
  2. ORDONEZ Santiago (Col)
  3. CORTE Eduardo (Mex)
  4. ROSALES Juan (Mex)
  5. ALARCON Pabli (Chi)
  6. MORALES Jesus (Mex)

Efapel

  1. BRANDAO Joni (Por)
  2. CARVALHO Antonio (Por)
  3. FONTE César (Por)
  4. SAENZ Nicolas (Col)
  5. ARMILHAS Gerald (Esp)
  6. SILVA Rafael (Por)

Team Illuminate

  1. TORRES Rodolfo(Col)
  2. BARON Félix (Col)
  3. YUSTRE Krustian (Col)
  4. CASTIBLANCO Jorge (Col)
  5. PIPER Cameron (USA)
  6. JEANNES Matthieu (Fra)

Amore and Vita

  1. APPOLONIO Davide (Ita)
  2. LUKSEVIS Viesturs (Lat)
  3. BUEDANVIOS Māris (Lat)
  4. MAROMESINI Riccardo (Ita)
  5. ZULLO Antonio (Ita)

Team Medellin

  1. SEVILLA Óscar (Col)
  2. DUARTE Fabio (Col)
  3. CHALAPUD Robinson (Col)
  4. OYOLA Robigzon (Col)
  5. SANCHEZ Brayan (Col)
  6. HERNANDEZ José (Col)

Colombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas

  1. ATAPUMA Darwin (Col)
  2. AGUIRRE Hernan (Col)
  3. CAMARGO Diego Andrés (Col)
  4. PENA Jesús (Col)
  5. MENDOZA Omar(Col)
  6. QUIROZ Óscar (Col)

EPM-Scott

  1. GIL Alexander Gil (Col)
  2. REYES Aldemar Reyes (Col)
  3. SUÁREZ Juan Pablo (Col)
  4. CHAVES Germán (Col)
  5. MONTAÑA Fredy (Col)
  6. OCHOA Diego (Col)

Orgullo Paisa

  1. OSORIO Dany (Col)
  2. OSORIO Frank (Col)
  3. COLÓN Johan (Col)
  4. MUÑOZ Edison (Col)
  5. CASTAÑO Sebastián (Col)
  6. CHAPARRO Didier

Super Giros

  1. ACOSTA Ruben (Col)
  2. PEDRAZA Walter (Col)
  3. CARVAJAL Edwin (Col)
  4. SUAZA Bernardo (Col)
  5. GÓMEZ Bryan (Col)
  6. TABÁRES Jordan (Col)

Bardiani-CSF-Faizanè

  1. BENFATTO Marco (Ita)
  2. FILOSI Luri (Ita)
  3. Filippo Zaccanti (Ita)
  4. MAESTRI Mirco (Ita)
  5. Tonelli Alessandro (Ita)
  6. VALLE Nicolas (Ita)

Colombia

  1. CHÁVES Esteban (Col)
  2. CHÁVES Brayan (Col)
  3. BUITRAGO Santiago (Col)
  4. SIERRA Yecid (Col)
  5. PARRA Heiner (Col)
  6. MOLANO Julián (Col)

Brazil

  1. ZUCCO Vitor (Bra)
  2. FERREIRA Alessandro (Bra)
  3. MORO Lauro (BRA)
  4. NASCIMENTO DA MATTA Marcos (Bra)
  5. LADEWIG Renan (Bra)
  6. RANGEL Vinius (Bra)

Russia

  1. SYRITSA Gleb (Rus)
  2. EVTUSHENKO Alexander (Rus)
  3. SVEHNIKOV (Rus)
  4. NOVIKOV Savva (Rus)
  5. GONOV Lev (Rus)
  6. SMIRNOV (Rus)

Ecuador

  1. MONTENEGRO (Ecu)
  2. NAVARRETE Segundo (Ecu)
  3. BAYRON Guamá (Ecu)
  4. MONTENEGRO Jimmy (Ecu)
  5. HUERA Richard (Ecu)
  6. LOPEZ Harold (Ecu)

Venezuala

  1. ALARCÓN Jóse (Ven)
  2. CAMPON Roniel (Ven)
  3. QUINTERO Leonel (Ven)
  4. PAREDES Anderson (Ven)
  5. SALINAS Jhonathan (Ven)
  6. RUJANO José (Ven)
Označeno u
Dijeli članak

O autoru

Toni Zorić

Biciklizam se uvukao u moj život još u 1999 godini nakon što sam napravio svoj prvi uspon i osvojio lokalno brdo. Od tad bicikl se polako počinje uvlačiti u sve pore mog života, tako da sam danas urednik portala BikeMagazin, natjecatelj, komesar i pored obitelji i poslovnih obaveza, još uvijek nalazim vremena za svoja dva bicikla. 
To sam ja… vozim i testiram bicikle… i pišem priče!

Internetska stranica: https://web.facebook.com/toni.zoric.9 Pošalji e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Napiši komentar

Portal BikeMagazin.info, prvi regionalni biciklistički portal, pokrenut sa željom da unaprijedi, promovira i razvija biciklizam u jugoistočnoj Europi kao sport, ali i kao način življenja.

Prijava na newsletter

Prijavite se na naš newsletter i ne propustite najnovije vijesti iz biciklističkog svijeta. Unesite svoju e-mail adresu u donji okvir i primajte naše obavijesti.
Na vrh
bikemagazin.info koristi kolačiće u svrhu što bolje interakcije s korisnicima i njihovog iskustva korištenja naše web stranice.