Svijet

Transferi u 2021: Svaki WorldTour tim je doživio određenu izmjenu

Budite u toku s najnovijim biciklističkim transferima u WorldTour timovima.

Razdoblje transfera u biciklizmu približava se kraju tako što će većina timova finalizirati popis svojih vozača za nadolazeću 2021. sezonu, a u tekstu možemo vidjeti neka velika imena kako mjenjaju boje svojih dresova. Čim se neki od transfera potvrdi, ažurirat ćemo popis u nastavku kako ne biste morali pretraživati web za vijesti o transferima.
 


AG2R La Mondiale / AG2R Citroën

Ulaze:  Greg Van Avermaet (CCC Team), Michael Schar (CCC Team), Gijs Van Hoecke (CCC Team), Stan Dewulf (Lotto Soudal), Damien Touze (Team Cofidis), Marc Sarreau (Groupama-FDJ), Bob Jungels (Deceuninck - Quick-Step Team), Lilian Calmejane (Team Total Direct Energie), Ben O’Connor (NTT Pro Cycling), Nicolas Prudhomme.

Izlaze: Romain Bardet (Team Sunweb), Alexandre Geniez (Team Total Direct Energie), Alexis Vuillermoz (Team Total Direct Energie), Harry Tanfield (NTT Pro Cycling/Team Qhubeka ASSOS), Quentin Jauregui (B&B Hotels - Vital Concept KTM), Silvan Dillier (Alpecin-Fenix).

Astana Pro Team / Astana-Premier Tech

Ulaze: Samuele Battistella (NTT Pro Cycling), Stefan De Bod (NTT Pro Cycling), Andrea Piccolo (Team Colpack Ballan), Ben Perry (Israel Cycling Academy), Javier Romo, Matteo Sobrero (NTT Pro Cycling), Yevgeniy Fedorov (Vino-Astana Motors), Gleb Brussenskiy (Vino-Astana Motors).

Izlaze: Miguel Angel Lopez (Movistar Team).

Bahrain McLaren

Ulaze: Jack Haig (Mitchelton-SCOTT).

Izlaze: Ivan Garcia Cortina (Movistar Team), Enrico Battaglin (Bardiani-CSF-Faizane), Mark Cavendish (Deceuninck - Quick-Step).

BORA - hansgrohe

Ulaze: Nils Politt (Israel Start-Up Nation), Frederik Wandahl (ColoQuick), Matthew Walls (Trinity Racing), Wilco Kelderman (Team Sunweb), Ben Zwiehoff, Giovanni Aleotti (Cycling Team Friuli ASD), Jordi Meeus (SEG Racing Academy).

Izlaze: Gregor Muhlberger (Movistar Team), Rafal Majka (UAE Team Emirates), Oscar Gatto (retiring), Jempy Drucker (Cofidis).

CCC Team

Ulaze:

Izlaze: Greg Van Avermaet (AG2R Citroen), Michael Schar (AG2R Citroen), Gijs Van Hoecke (AG2R Citroen), Patrick Bevin (Israel Start-Up Nation), Fausto Masnada (Deceuninck - Quick-Step Team), Nathan van Hooydonck (Team Jumbo-Visma), Matteo Trentin (UAE Team Emirates), Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation), Attila Valter (Groupama-FDJ), Ilnur Zakarin (Gazprom-RusVelo), Kamil Malecki (Lotto Soudal), Szymon Sajnok (Cofidis), Victor de la Parte (Team Total Direct Energie), Simon Geschke (Cofidis), Joey Rosskopf (Rally Cycling), Jonas Koch (Circus - Wanty Gobert), Georg Zimmermann (Circus - Wanty Gobert), Jan Hirt (Circus - Wanty Gobert), Serge Pauwels (odlazi u mirovinu), Will Barta (EF Pro Cycling), Jakub Marezcko (Vini Zabu-KTM), Josef Cerny (Deceuninck - Quick-Step), Pavel Kochetkov (Gazprom-RusVelo), Kamil Gradek (Vini Zabu-KTM), Lukasz Wisniowski (Team Qhubeka ASSOS).

Circus-Wanty Gobert

Ulaze: Rein Taaramae (Team Total Direct Energie), Baptiste Planckaert (Bingoal-Wallonie Bruxelles), Lousi Meintjes (NTT Pro Cycling), Jan Hirt (CCC Team), Jonas Koch (CCC Team), Georg Zimmermann (CCC Team), Lorenzo Rota (Vini Zabu-KTM).

Izlaze: Yoann Offredo (odlazi u mirovinu), Fabien Doubey (Team Total Direct Energie), Xandro Meurisse (Alpecin-Fenix), Timothy Dupont (Bingoal-Wallonie Bruxelles).

Cofidis

Ulaze: Jelle Wallays (Lotto Soudal), Andre Carvalho (Hagens Berman Axeon), Tom Bohli (UAE Team Emirates), Szymon Sajnok (CCC Team), Simon Geschke (CCC Team), Jempy Drucker (BORA-hansgrohe).

Izlaze: Damien Touze (AG2R Citroen), Cyril Lemoine (B&B Hotels - Vital Concept KTM), Luis Angel Mate (Euskaltel - Euskadi), Dimitri Claeys (Team Qhubeka ASSOS).

Deceuninck – Quick-Step

Ulaze: Sean Quinn (Hagens Berman Axeon), Fausto Masnada (CCC Team), Josef Cerny (CCC Team), Mark Cavendish (Bahrain McLaren).

Izlaze: Bob Jungels (AG2R La Mondiale / AG2R Citroen).

EF Pro Cycling

Ulaze: Hideto Nakane (Nippo Delko One Provence), Michael Valgren (NTT Pro Cycling), Will Barta (CCC Team), Diego Camargo (Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas), Daniel Arroyave.

Izlaze: Dani Martinez (Ineos Grenadiers), Michael Woods (Israel Start-Up Nation), Tanel Kangert (Mitchelton-SCOTT), Sep Vanmarcke (Israel Start-Up Nation), Kristoffer Halvorsen (Uno-X Pro Cycling Team), Simon Clarke (Team Qhubeka ASSOS), Sean Bennett (Team Qhubeka ASSOS).

Groupama-FDJ

Ulaze: Jake Stewart (Equipe continentale Groupama-FDJ), Attila Valter (CCC Team).

Izlaze: Marc Sarreau (AG2R Citroen), Kilian Frankiny (Team Qhubeka ASSOS).

INEOS Grenadiers

Ulaze: Tom Pidcock (Trinity Racing), Dani Martinez (EF Pro Cycling Team), Richie Porte (Trek-Segafredo), Lauren de Plus (Team Jumbo-Visma), Adam Yates (Mitchelton-SCOTT).

Izlaze: Chris Froome (Israel Start-Up Nation), Ian Standard (odlazi u mirovinu), Chris Lawless (Team Total Direct Energie).

Israel Start-Up Nation

Ulaze:  Chris Froome (Team INEOS), Michael Woods (EF Education First), Carl Fredrik Hagen (Lotto Soudal), Daryl Impey (Mitchelton-SCOTT), Patrick Bevin (CCC Team), Sebastian Berwick (St George Continental Cycling Team), Taj Jones (Israel Cycling Academy), Alessandro De Marchi (CCC Team), Sep Vanmarcke (EF Education First).

Izlaze: Nils Politt (BORA-hansgrohe), Rory Sutherland (odlazi u mirovinu).

Lotto Soudal

Ulaze:  Viktor Verschaeve (Lotto Soudal U23), Sebastien Grignard (Lotto Soudal U23), Andreas Kron (Team Riwal Readynez), Filippo Conca (Biesse Arvedi, Harry Sweeny (Lotto Soudal U23), Sylvain Moniquet (Equipe continentale Groupama-FDJ), Xandres Vervloesem (Lotto Soudal U23), Kamil Malecki (CCC Team), Maxim Van Gils (Lotto Soudal U23).

Izlaze: Carl Fredrik Hagen (Israel Start-Up Nation), Stan Dewulf (AG2R Citroen), Jelle Wallays (Cofidis), Remy Mertz (Bingoal-Wallonie Bruxelles), Adam Hansen (odlazi u mirovinu), Nikolas Maes (odlazi u mirovinu), Sander Armee (NTT Pro Cycling/Team Qhubeka ASSOS).

Mitchelton-SCOTT

Ulaze: Tanel Kangert (EF Pro Cycling Team), Michael Matthews (Team Sunweb), Amund Grondahl Jansen (Team Jumbo-Visma), Kevin Colleoni (Androni Giocattoli Sidermec).

Izlaze: Edoardo Affini (Team Jumbo-Visma), Daryl Impey (Israel Start-Up Nation), Adam Yates (Team INEOS), Jack Haig (Bahrain McLaren), Michael Albasini (odlazi u mirovinu).

Movistar Team

Ulaze:  Ivan Garcia Cortina (Bahrain McLaren), Gregor Muhlberger (BORA - hansgrohe), Abner Gonzalez, Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team), Gonzalo Serrano (Caja Rural-Seguros RGA).

Izlaze: Jurgen Rolands (odlazi u mirovinu), Eduardo Sepulveda (Androni Giocattoli-Sidermec), Eduard Prades (DELKO One Provence).

NTT Pro Cycling / Team Qhubeka ASSOS

Ulaze: Dimitri Claeys (Cofidis), Simon Clarke (EF Pro Cycling), Kilian Frankiny (Groupama-FDJ), Lukasz Wisniowski (CCC Team), Sean Bennett (EF Pro Cycling), Karel Vacek (Team Colpack Ballan), Fabio Aru (UAE Team Emirates), Sander Armee (Lotto Soudal), Mauro Schmid (Leopard Pro Cycling), Sergio Henao (UAE Team Emirates), Lasse Norman Hansen (Alpecin-Fenix), Matteo Pelucchi (Bardiani-CSF-Faizane), Connor Brown (NTT Continental Cycling Team), Harry Tanfield (AG2R Citroen), Emil Vinjebo (Riwal Readynez Cycling Team).

Izlaze: Ben O’Connor (AG2R Citroen), Ryan Gibbons (UAE Team Emirates), Rasmus Tiller (Uno-X Pro Cycling Team), Michael Valgren (EF Pro Cycling), Amanuel Ghebreigzabhier (Trek-Segafredo), Roman Kreuziger (Gazprom-RusVelo), Matteo Sobrero (Astana-Premier Tech), Samuele Battistella (Astana-Premier Tech), Stefan De Bod (Astana-Premier Tech), Louis Meintjes (Circus-Wanty Gobert), Edvald Boasson Hagen (Team Total Direct Energie).

Team Jumbo-Visma

Ulaze:  David Dekker (SEG Racing Academy), Gijs Leemreize (Jumbo-Visma Development Team), Edoardo Affini (Mitchelton-SCOTT), Nathan Van Hooydonck (CCC Team), Sam Oomen (Team Sunweb).

Izlaze: Laurens de Plus (Ineos Grenadiers), Amund Grondahl Jansen (Mitchelton-SCOTT), Tom Leezer (odlazi u mirovinu), Taco van der Hoorn (BEAT Cycling Club).

Team Sunweb

Ulaze: Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Marco Brenner (Team Auto Eder Bayern), Andreas Leknessund (Uno-X Team), Kevin Vermaerke (Hagens Berman Axeon), Niklas Markl (Development Team Sunweb), Romain Combaud (Nippo Delko One Provence).

Izlaze: Sam Oomen (Team Jumbo-Visma), Michael Matthews (Mitchelton-SCOTT), Wilco Kelderman (BORA-hansgrohe).

Trek-Segafredo

Ulaze:  Antonio Tiberi (Team Colpack Ballan), Amanuel Ghebreigzabhier (NTT Pro Cycling), Mattias Sjelmose Jensen (Leopard Pro Cycling).

Izlaze: Richie Porte (Ineos Grenadiers).

UAE Team Emirates

Ulaze: Matteo Trentin (CCC Team), Rafal Majka (BORA-hansgrohe), Ryan Gibbons (NTT Pro Cycling), Juan Ayuso (Team Colpacl Ballan).

Izlaze: Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix), Tom Bohli (Cofidis), Edward Ravasi (EOLO-Kometa), Fabio Aru (NTT Pro Cycling/Team Qhubeka ASSOS), Sergio Henao (NTT Pro Cycling/Team Qhubeka ASSOS).

Označeno u
Dijeli članak

O autoru

Toni Zorić

Biciklizam se uvukao u moj život još u 1999 godini nakon što sam napravio svoj prvi uspon i osvojio lokalno brdo. Od tad bicikl se polako počinje uvlačiti u sve pore mog života, tako da sam danas urednik portala BikeMagazin, natjecatelj, komesar i pored obitelji i poslovnih obaveza, još uvijek nalazim vremena za svoja dva bicikla. 
To sam ja… vozim i testiram bicikle… i pišem priče!

Internetska stranica: https://web.facebook.com/toni.zoric.9 Pošalji e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Napiši komentar

Portal BikeMagazin.info, prvi regionalni biciklistički portal, pokrenut sa željom da unaprijedi, promovira i razvija biciklizam u jugoistočnoj Europi kao sport, ali i kao način življenja.

Prijava na newsletter

Prijavite se na naš newsletter i ne propustite najnovije vijesti iz biciklističkog svijeta. Unesite svoju e-mail adresu u donji okvir i primajte naše obavijesti.
Na vrh
bikemagazin.info koristi kolačiće u svrhu što bolje interakcije s korisnicima i njihovog iskustva korištenja naše web stranice.