Istarsko Proljeće 2019. – Prolog

16-to izdanje Istarskog Proljeća (UCI 2.2) započelo je danas sa dvo-kilometarskim prologom u Umagu. Zbog kratkog razmaka razlike u vremenima su bile vrlo male, a najbrži vozač danas bio je Njemac Niklas Märkl (Development Team Sunweb).

Na utrci je nastupilo 5 Slovenskih ekipa i jedna Hrvatska (Meridiana Kamen) koja je bila i domaćin događaja. Najbolji Slovenski vozač bio je Tilen Finkšt (Ljubljana Gusto Santic) koji je utrku završio na 4. mjestu, dok je u Hrvatskoj ekipi najbrži bio Antonio Barać (Meridiana Kamen Team) na 52.mjestu sa 5sekundi zaostatka za pobjednikom.

Današnji događaj održan je u središtu Umaga, a natjecatelji su za uvod vozili prolog u dužini od 2 km.

Prva dva mjesta osvojili su Njemci Niklas Märkl (Development Team Sunweb) i Marius Mayrhofer (Development Team Sunweb), dok je treći bio Talijan Nicolas Dalla Valle (Tirol KTM Cycling Team).

O nastupu vozača Adria Mobil tima sportski direktor Branko Filip je rekao: "Očekivali smo mlade i eksplozivne bicikliste ispred. Razlike u vremenima su jako male, a svaki mali detalj na utrci utjecao je na rezultate. Zapravo razlike u vremenima su toliko male da stvarna utrka počinje sutra".

U petak nas očekuje vrlo zanimljiv utrka s atraktivnim završetkom na Labinu.