Mali Lošinj donosi ne samo spektakularnu scenografiju već i završnicu utrke 4 Islands

Utrka "4Islands MTB Croatia" spektakularno je završila pod vedrim plavim nebom i toplim proljetnim suncem u Malom Lošinju.

Završna etapa utrke održala se na otoku Lošinju i odvela ekipe na 40-kilometarsku otočku petlju s 900 metara uspona. Etapa je uistinu opravdala kamenitu reputaciju događaja jer je pružila još jedan dan izbjegavanja stijena, strmih uspona, vrtložnih spusteva i prekrasnih pogleda.

U utrci muške kategorije "Singer Racing Team" nije mogao osigurati čistu pobjedu na svim etapama. Wout Alleman i Gioele De Cosmo iz "Wilier Pirelli 2" snažno su napali na početnim kilometrima kratke i udarne etape. Po prelasku preko ciljne linije su ih dočekali razdragani navijači na prekrasnom gradskom trgu Malog Lošinja.

Ukupna pobjeda "4Islands" utrke pripala je Martinu Freyu i Simonu Stiebjahnu iz "Singer Racing Team", koji se vraćaju u Njemačku s ne samo trofejom 4Islands Winners, već i s par medalja Epic Legend.

"Završna etapas bila je stvarno fantastična i bilo je sjajno imati toliko gledatelja na ruti", rekao je Martin Frey. "Singer Racing Team uzbudljiv je pothvat za nas dvoje, a ova pobjeda puno znači jer je dokaz da možemo stati protiv nekih od najprovjerenijih timova u maratonskim utrkama brdskom biciklizmu. Ponijeti trofeje 4Islandsa kući sa nama je sjajno, ali postati dio kluba Epic Legends je nešto što ću pamtiti zauvijek. To, i stijene!"

Utrke ženske kategorije doživjele su potpunu promjenu u etapi jer su djevojke iz "Olympia – RDR Italia" tima išle do još jedne etapne pobjede, svoje druge u isto toliko dana. Glavno iznenađenje etape bio je tim "Veloflütsch", koji je na generalnom plasmanu zaostajao otprilike 45 minuta, a kada je etapa počela i jurili su ispred eventualnih pobjednika utrke Allebike Canyon Northwave.

Stefanie Dohrn, pobjednica u ženskoj kategoriji utrke "2022 4Islands MTB Croatia", objasnila je: "Znale smo da imamo veliku prednost na generalnom plasmanu koji ulazi u završnu etapu, pa nam je to dalo priliku da budemo proračunate i malo da uživamo u suncu i pogledu na Lošinj . Oduševljene smo što smo osvojile ukupnu pobjedu!"

Lokalna legenda kaže da je Lošinj poznat kao otok vitalnosti, a vidjelo se kako je raspoloženje natjecateljskih ekipa, od UCI kategorija do onih dalje na terenu, na vrhuncu svih vremena. Bio je to, bez sumnje, savršen završetak sedmog izdanja 4Islands MTB Croatia.

Bitno je spomenuti izvrsnu vožnju Marka Fržopa i Mitje Tancika, koji su nažalost zbog slomljenog kotača prvog dana utrke imali težak zadatak do kraja utke nadoknade izgubljeno vrijeme, a inače su bili veliki favoriti za sami vrh postolja.

Pripazite na otvaranje prijava za izdanje 4Islanda 2023. jer će se sigurno brzo rasprodati. Još jednom čestitke svim ekipama koje su osvojile stijene.