Riley Amos pridružuje se Trek Factory Racingu

U 2021 godini, američki biciklist Riley Amos imao je izuzetnu sezonu, osvojio je dva U23 Svjetska kupa u dobi od 19 godina što je ujedno i njegova prva godina u ovoj kategoriji.

Sada je najavio da će sljedeće godine biti dio Trek Factory Racing tima.

Ovaj mladi XCO talent snažno je debitirao u svojoj U23 kategoriji unatoč činjenici da su njegova očekivanja na početku sezone bila ući u prvih 10 na svakoj utrci. Nakon što je završio peti i drugi u prva dva kola Svjetskog prvenstva 2021., izvojevao je pobjedu na događaju u Leogangu i postao prvi Amerikanac koji je osvojio XCO Svjetsko prvenstvo do 23 godine. Sljedeći događaj, u Les Getsu, također je pobijedio. Nakon toga je imao nekoliko nepravilnih rezultata zbog mehaničkih i fizičkih problema, ali je ipak završio šesti u ukupnom poretku. Ovdje možete vidjeti sve Rileyjeve rezultate tijekom ove i prethodnih sezona.

Iako je Riley već vozio utrke s Trekom od 2019. godine, kao dio Bear reprezentacije, ovim debijem i njegovom projekcijom nije bilo iznenađenje da se prvi Factory tim već ustremio na njega. Sada su sam sportaš i tim najavili da će Amos biti dio Trek Factory Racinga u 2022. godini.

"Da ste mi prije 3 godine kada sam osvojio svoje prvo Državno prvenstvo vozeći ni za koga drugog nego za Durango Devo rekao da ću za 3 godine biti timski kolega s Olimpijskim i Svjetskim prvakom, NIKAD vam ne bih vjerovao. I još uvijek ne vjerujem. Kakva nevjerojatna prilika koju je omogućila ljubav i vjera toliko ljudi, hvala svima koji su bili dio ovog putovanja. Radujem se što ću se puno radno vrijeme usredotočiti na ovaj sport, ali i iskoristiti ovu poziciju kako bismo se više uključili u sport, sljedeću generaciju i učinili svijet boljim mjestom. Vidimo se na stazama".

U 2022. Riley će nastaviti nositi dres sa zvijezdama i prugama koji ga definiraju kao Nacionalnog prvaka U23 kategorije, a partneri će mu biti Jolanda Neff, Svjetska prvakinja Evie Richards i prvak Novog Zelanda Anton Cooper. Bilo nam je čudno što i sama ekipa nije spomenula Francuza Stephanea Tempiera kao timskog kolegu, što nas navodi na pomisao da je u pitanju greška ili da možda još ima vremena za još neke poteze u Trek Factory Racingu za sljedeću sezonu.