Gioele De Cosmo i Lia Schrievers pobjednici kronometra GP Banjaluka

Danas je u 14:00h na tvrđavi Kastel startala etapna MTB utrka Grand Prix Banjaluka, a pobjednici prve etape su Italijan Gioele De Cosmo u muškoj Elite kategoriji, te Njemica Lia Schrievers u ženskoj kategoriji.

Banjaluka, točnije tvrđava Kastel i Banj brdo od danas do nedelje domaćini su 9. brdsko biciklističke utrke Grand Prix Banjaluka 2019. Utrka je privukla natjecatelje iz 18 zemalja, a na današnjem kronometru nastupilo je 17 natjecatelja u ženskoj elite kategoriji, te 32 elitna natjecatelja u muškoj kategoriji.

"Odličan dan danas i jako dobra vožnja svih učesnika. Danas je na programu bila vožnja na vrijeme unutar i oko Kastela. Organizator trke su Biciklistički savez Republike Srpske i Biciklistički klub Samit. trka je etapna i kvalifikaciona za Olimpijske igre u Tokiju 2020 godine", izjavila je Nevena Bundalo ispred organizatora.

Pobjednik u muškoj kategoriji bio je Italijan Gioele De Cosmo sa vremnom 7:48,99, a slijedi ga sunarodnjak Federico Ceolin sa manje od 3 sekunde zaostatka i Tomas Paprstka (Češka Republika) na trećem mjestu sa 3,90 sekundi zaostatka.

Najbrži Slovenac bio je Rok Naglić na 6.mjestu sa 9,09 sekundi zaostatka. Antonio Barać (Hrvatska) završio je utrku na 13.mjestu sa 18,34 sekunde iza pobjednika, dok je Vladimir Trbić bio najbolji BiH vozač na 30.mjestu sa 1min. i 50,31 sekunde iza pobjednika.

U ženskoj kategoriji zlatna je bila Njemica Lia Schrievers sa vremenom 9:07,99, a slijede je Regina Schmidel (Mađarska) na drugom mjestu sa 9,37sek zaostatka, te Teodora Savić-Popović iz Srbije na trećem mjestu sa 10,53sek zaostatka.

Lejla Tanović (BiH) završila je današnju utrku na 4.mjestu sa 10,65sek iza pobjednice. "Danas nam dan nije bio naklonjen, pucanje gume i lomljenje mjenjača nikako nije nešto što bi ste poželjeli na trci. Sad idemo sanirati kvar, sutra nas čeka nova trka", kratko je komentirala Lejla.

Ivana Kostić (Srbija) zauzela je 11.mjesto, Jana Jolović (Srbija) je na 15.mjestu i Alma Alijagić (BiH) na 17.mjestu.

Četvrtak je rezerviran za XC kriterijum utrku koja će se također održati u tvrđavi Kastel.

KOMPLETNE REZULTATE možete skinuti dole u prilogu.