Nino Schurter i Lars Forster pobjednici prve etape Swiss Epic 2020.

Izdanje Swiss Epic događaja za 2020 godinu započelo je jučer iz Švicarskog grada Laaxa.

Etapna utrka, koja se održava od utorka do subote, započela je stazom dužine 60km i 2.500 metara visinske razlike u kojoj su Nino Schurter i Lars Forster pobijedili ispunjavajući predviđanja.

Čim je utrka startala, dvojac iz tima "Bulls Heroes" koji su formirali Švicarac Urs Huber i Nijemac Simon Stiebjah preuzeli su vodstvo u uvodnim kilometrima, dok su Daniel Geysmair i Ben Zwiefhoff iz tima Centurion Vaude kasnije preuzeli vodeću poziciju. Iza njih, Nino Schurter i Lars Forster, te Fabian Rabensteiner i Samuele Porro iz "Trek Pirelli" štedjeli su energiju bez prevelikog zaostajanja za vodećim.

Već na 28. kilometru favoriti su počeli dizati tempo. Schurter-Forster je zauzeli su prvu poziciju, dok je par Centurion Vaude zadržao drugo mjesto, a Trek Pirelli pozicionirao se na trećem mjestu. Odavde su ova tri para napravila značajan jaz nad ostalim sudionicima i zadržali ga sve do cilja.

Nino Schurter i Lars Forster pobijedili su na prvoj etapi, Fabian Rabensteiner i Samuele Porro iz Trek Pirelli završili su na drugom mjestu, kako su u finišu nadjačali par Ceturion Vaude, Daniel Geysmair i Ben Zwiefhoff koji su naposljetku zatvorili su postolje sa trećim mjestom.

1. Nino SCHURTER – Lars FORSTER (Scott SRAM) 3:01:09
  2. Fabian RABENSTEINER – Samuele PORRO (Trek Pirelli) 3:02:28 +1: 19
  3. Daniel GEISMAYR – Ben ZWIEHOFF (Centurion Vaude) 3:02:34 +1: 25
  4. Martin FREY – Simon SCHNELLER (BULLS Youngsters) 3:08:19 +7: 10
  5. Kristian HYNEK – Martin STOŠEK (Future Cycling Northwave Team) 3:08:34 +7: 25

Kod žena, Specialized tim Annika Lnagvad i Haley Batten bile su nenadmašne, a pobijedile su sa osam minuta prednosti nad Švicarskim dvojcem Sina Frei i Nicole Koller. Nina Benz i Kim Ames iz jb Brunex Felt Factory tima zatvorili su postolje sa trećim mjestom.

1. Annika LANGVAD – Haley BATTEN (Specialized – Racing) 3:48:57
  2. Sina FRE – Nicole KOLLER (Swiss Cycling Team) 3:56:59 +8: 02
  3. Nina BENZ – Kim AMES (jb Brunex Felt Factory Team) 3:58:23 +9: 26
  4. Ariane LÜTHI – Alice PIRARD (Andermatt Spur) 3:58:36 +9: 39
  5. Stefanie DOHRN – Elisabeth BRANDAU (Centurion-Vaude Radon) 4:01:59 +13: 02

Današnja druga etapa je jedna od dvije najdulje u utrci i tamo se mogu napraviti važne razlike među prva tri klasificirana tima, premda je do kraja utrke preostalo još puno dana i u bilo kojem trenutku se mogu dogoditi značajne promjene.