Olav Kooij osvojio Trofej Umaga 2020.

Olav Kooij osvojio je Trofej Umaga u sprint vožnji do cilja. Pokazalo se da ovaj 18-godišnji vozač razvojnog tima Jumbo-Visma ima najjače noge u pelotonu nakon više od sto pedeset kilometara. Ovo je njegova prva godina u U23 kagegoriji i njegova prva pobjeda u sezoni.

Nakon odrađenih sedam krugova ovogodišnje staze 8.Trofeja Umag, u dužni od 161 kilometar, utrke koja se održala u organizaciji biciklističkog kluba Meridiana–Kamen Team Pazin, nakon3:34:14 sati vožnje na cestama Bujštine, biciklist nizozemske ekipe Jumbo-Visma Development Team, Olav Kooij bio je prvi koji je prošao ciljnom ravninom u umaškom Stella Marsu utrke Trofej Umag.

Drugo mjesto osvojio je biciklist slovenske ekipe Adria Mobil Marko Kump, a treće mjesto u sprintu na ciljnoj ravnini zauzeo je biciklist njemačke ekipe Development Team Sunweb, Niklas Markl. Pobjednički pehar uručio je dogradonačelnik Umaga Ivan Belušić.

Dušan Kalaba (Meridiana Kamen Team) završio je na 107.mjestu sa 36 sekundi zaostatka, dok je Antonio Barać (Meridiana Kamen Team) na na 139.mjestu sa 3:13min zaostatka.

Maurice Ballerstedt bio je dio ekipe u bijegu. Nijemac iz Jumbo-Visma razvojnog tima i ostatak bjegunaca uhvaćeni su na pet kilometara vožnje. Kooij je proteklog vikenda završio kao drugi u Ster van Zwolle, a zatim je odsprintao do pobjede i pružio svojoj ekipi treću pobjedu u ovoj sezoni.

"Utrka je išla prema planu", rekao je Kooij. "Budući da smo imali čovjeka u bijegu, drugi timovi su morali odraditi posao. Mirno smo se držali i vozili u pelotonu. Drago mi je što sam utrku mogao završiti u sprintu. Ovaj početak sezone je iznad očekivanja. Nadamo se da ćemo moći nastaviti ovim putem i u sljedećim utrkama. Sigurno smo jaka ekipa. To smo danas i dokazali".

Na 8. biciklističkom izdanju utrke Trofej Umag nastupili su biciklisti, članovi 28 ekipa među, kojima su  stazu odradili i članovi ekipe Meridiana Kamen Team iz Pazina i članovi ekipa Team Novo Nordisk Developmend iz SAD-a i Columbia Tierra De Atletas Gw Bicicletas iz Kolumbije.

Zadovoljstvo odrađenom prvom utrkom, na početku ovogodišnje biciklističke sezone u Istri, izrazili su sportski direktor utrke Ivica Gržinić direktor utrke Ivan Črnjajić koji je po dodjeli priznanja pobjedniku naglasio da utrka nije bila dosadna tim više što je u prijepodnevnim satima kiša oprala prometnice što je prouzročilo nekoliko padova biciklista u prvom krugu, na sreću bez težih posljedica, da bibiciklisti u cilj uletjeli po sunčanom vremenu.