Specialized ostao bez svjetske prvakinje

Svjetska prvakinja Kate Courtney odlučila je napustiti Specialized Racing Team.

Objavio je to Specialized u nedjelju, objavivši oproštajni video na Youtubeu s komentarom: "Vrijeme leti kad se zabavljate, a posljednjih 5 godina s Kate nisu bile iznimka. Posljednjih pet godina bilo je to putovanje, Kate. Radujemo se što ćemo vidjeti što ti budućnost donosi. Nosi majicu svjetske prvakinje sa ponosom“.

Courtney je okončala 17-godišnju sušu za SAD kada je u rujnu u Lenzerheideu u Švicarskoj osvojila titulu svjetske prvakinje u XC elite kategoriji, ostavljajući iza sebe u posljednjem krugu svjetsku prvakinju iz 2016. godine, Anniku Langvad.

Bila je to prva svjetska titula u cross countryu za Ameriku nakon emocionalne pobjede Alison Dunlap nakon terorističkih napada 11. rujna 2001. godine.

Courtney je uživala u meteorskom usponu nakon odlaska sa studija sa Sveučilišta Stanford, osvojivši Cape Epic s Langvad u ožujku, te drugi naslov američkog nacionalnog prvenstva u srpnju. U 2017. godini Courtney je osvojila srebrnu medalju u kategoriji U23 na Svjetskom MTB prvenstvu iza švicarske vozačice Sine Frei, nakon što je dominirala u Svjetskom kupu U23, osvojivši četiri od šest utrka.