UAE Tour etapa 2: Tadej Pogačar preuzeo vodstvo u generalnom plasmanu

Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) pobjednik je 2.etape UAE Tour utrke, odnosno kronometra koji se održao u ponedjeljak, odvozivši stazu dužine 13 km s prosječnom brzinom od 55,98 km/h.

Ovaj rezultat za Gannu označio je osmu uzastopnu pobjedu u kronometru.

Svijet je i očekivao kako će Ganna postaviti najbrže vrijeme, a nezaustavljivi Talijan pokazao je svoju formu i odredio pobjedničko vrijeme od 13:56 minuta i bio je jedini vozač sposoban proći ispod 14 minuta. Po pitanju komentara na svoj rezultat, 24-godišnjak je rekao da njegova dominacija ne dolazi lako.

"Nije bilo lako", rekao je. "Svaka utrka je teška jer moram stići fokusiran i dobrih nogu, ali danas sam bio spreman i ovo je dobar rezultat za mene i moju ekipu".

Stefan Bissegger (EF Education-Nippo) zauzeo je drugo mjesto, a Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates) je na trećem mjestu ovog kružnog kronometra koji se vozio na otoku Al Hudayriat, Abu Dhabi, sa 14 i 21 sekundu zaostatka iza Svjetskog TT prvaka.

Uvjerljiva razlika u pobjedi Ganne označilo je kako ovaj vozač ima velike šanse za obranu svog dresa duginih boja na Svjetskom prvenstvu koje će se održati kasnije ove godine.

"Bilo je čudno voziti usred pustinje, stvarno prelijepo", rekao je. "Trenutno sam jako sretan, a u budućnosti se nadam da ću napraviti još ovakvih stvari, možda već u Tirreno Adriatico koje će se održati sljedeći mjesec. Svaki TT je test za mene. Trudim se voziti sve bolje i bolje. To mi je zaista važno".

Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates) završio je četvrti tog dana, sa 24 sekunde iza Ganne, ali je u generalnom plasmanu trenutnou vodstvu i cilja tu poziciju da održi do kraja utrke. Joao Almeida (Deceuninck-Quick-Step) nalazi se na drugom mjestu u generalnom plasmanu odmah iza Pogačara.