Tirreno-Adriatico 2019 Mitchelton-Scott najbrži na kronometru

Momčad Mitchelton-Scott osvojila je pobjedu u prvoj etapi utrke Tirreno-Adriatico.

Australska momčad je iznenadila druge momčadi koje su tradicionalno bile jake u TTT disciplini, uključujući tim Jumbo-Visma koja je izgledala sigurno.

Australac Michael Hepburn nositi će dres vođe u drugoj etapi.

Primož Roglič, koji je bio ukupni pobjednik u etapnoj utrci na Bliskom istoku, sljedeći je najbolji kandidat za generalnu klasifikaciju sa deficitom od sedam sekundi. Momčad Sunweb Toma Dumoulina treća je na generalnom plasmanu s deficitom od 15 sekundi. Geraint Thomas i Wout Poels za Team Sky su na 40 sekundi zaostatka od vodećeg.

Kronometar je krenuo otvaranjem na 21,5 km dugoj ruti poznate ceste Lido di Camaiore uz obalu s ravnim rubom.

Natjecatelji su se suočili s nizom oštrih I naglih okreta prije nego što su morali doći do ciljne ravnine. Ulice natopljene kišom činile su utrku napetu do kraja. Vrijedi spomenuti i sudar s pješacima koji je ostavio dfeficitaran broj vozača za tim Bora-Hansgrohe.

Naime, Oscar Gatto i Rafał Majka teško su se sudarili s pješakom koji je izišao na stazu, ostavljajući Boru da završi s pet vozača. Prestanak kiše, I sušenje staze, pogodovalo je timovima koji su nastupili kasnije.

EF Education First postavio je početnu mjernu točku s vremenom od 23-21, ali su je pobijedili svjetski prvaci TTT Deceuninck – Quick-Step, koji je otišao 19 sekundi brže.

Jumbo-Visma je uspio iskoristiti uvjete sušenja za 30 sekundi brže od tima Quick-StepSunweb je bio slijedeći. Snažni nastup njemačke momčadi nije bio dovoljan da dovede Dumoulina u vodstvo, jer su završili 15 sekundi nadomak Jumbo-Visme.

Sva očekivanja nadmašo je Australski Mitchelton-Scott Team, na čelu s Adamom Yatesom, koji se potrudio da njegov tim bude najbolji, završivši sedam sekundi prije tima Jumbo-Visma.