Chloe Hosking pobjednica zadnje etape Spratt ušla u povijest Tour Down Undera

Unatoč padu, Amanda Spratt nakon zadnje etape ženskog Tour Down Undera okitila se ukupnom pobjedom, i tako ušla u povijest kao prva žena koja je slavila dva puta na ovoj prestižnoj utrci.

Podsjetimo Sprat je slavila i 2017 god.

Pobjednica današnje kružne etape od 46 km je Chloe Hosking (Alé Cipollini) slijedi drugoplasirana italijanka Giorgia Bronzini (Cylance Pro Cycling) te Giorgia Bronzinin (Cylance Pro Cycling) na trećem mjestu.

Tridesetogodišnja Australka imala je pad na 23 km, ali je nakon pada nastavila borbu za postolje, te se tako priključila grupi vozačica i privela utrku kraju, što je bilo dovoljno za ukupnu pobjedu.

Na kraju Spratt je završila s prednošću od 29 sekundi u generalnom plasmanu, ispred drugoplasirane rivalke Lauren Stephens (Cylance Pro Cycling)

S završetkom ženskog dijela utrke Tour Down Under, utrka muškaraca već je počela danas People's Choice Classic kriterijem, gdje je slavio Peter Sagan.

Već u utorak 16. siječnja nas očekuje nastavak muškog nadmetanja, kada počinje muški Tour Down Under 2018.