Cyprus Sunshine Cup – Odlični nastupi Hrvata i Slovenaca

Danas je na Cipru prvom etapom započeo Cyprus Sunshine Cup na kojem će se sljedeća 4 dana voziti 4 etape, od toga jedan „time-trial“, dva maratona, dok će se posljednjeg dana voziti XCO.

Prvog dana na rasporedu je bila downhill time-trial etapa u dužini od 14.5 km.

Odlične nastupe zabilježili su hrvatski i slovenski biciklisti. Hrvatski predstavnik Marko Fržop (TopSportTeam) je bio odličan u Masters 2 kategoriji u kojoj je zauzeo prvo mjesto.

Slovenske boje na Cipru brane 4 predstavnika. U elitnoj kategoriji vrlo dobar je bio Rok Naglic (Calcit Bike Team) koji je zauzeo 15.mjesto. Pobjednik u elitnoj kategoriji je Luca Schwarzbauer (Lexware-Mountainbike-Team), drugo mjesto je zauzeo Sebastian Fini (CST Sandd Bafang) dok je treći bio Martins Blums (CST Sandd Bafang).

U Masters 3 kategoriji odlični Peter Vessel (Uni team) je zauzeo najviše postolje ispred bivšeg olimpijskog prvaka Barta Brentjensa (CST Sandd Bafang) i Tommya Olssona. Deveto mjesto u istoj kategoriji je zauzeo Ales Boben.

Jedina ženska slovenska predstavnica Blaza Pintarič (Pintatim) zauzela je sedmo mjesto. Za pobjednicom Lindom Indergand (Superior XT) zaostala je jednu minutu i 24 sekunde. Druga je bila Nizozemka Anna Van Der Breggen (Specialized Racing) dok se na treće mjesto plasirala Austrijanka Lisa Pasteiner (Ghost Factory Racing). Jovana Crnogorac (Bike Way Racing Team) završila je utrku na 28.mjestu.

Sutra je na rasporedu 52km duga druga etapa sa 1820m uspona. Želimo puno sreće i jake noge hrvatskim i slovenskim predstavnicima te se nadamo se da ćemo i sljedećih dana dobivati odlične vijesti sa Cipra.

Sve rezultate možete pogledati na LINKU.