Dušan Rajović pobjednik Austrijskog kupa

Proteklog vikenda u optimalnim vanjskim uvjetima u Welsu održano je 58. izdanje utrke"Kirschblütenrennen" koja se bodovala za Austrijski kup.

Andi Bajc (Team Felbermayr Simplon Wels) i Max Kuen (Team Vorarlberg Santic) bila su dva domaća vozača UCI Kontinentalnog tima iz Austrije koji su se uspijeli izboriti za mjesto na pobjedničkom postolju, a u finlanom sprintu iza sebe ostavio ih je Dušan Rajović (Adria Mobil Cycling) koji se pak popeo na najveće mjesto na postolju.

Mnogobrojnim posjetiteljima trke ponudio se biciklistički spektakl u svom najboljem izdanju. Na trci koja je organizirana u čast biciklističke legende Harryja Amringera učešće je uzelo 350 biciklista i to 109 u Elite kategoriji, 148 u Juniorima, dok su U15 i U17 kategorije brojila po 45 vozača. Od samog starta jak tempo su napravila tri vozača koji su uspjeli napraviti jasan bijeg od pelotona, a na polovici trke vodstvo je već bilo veće od 3 minute.

Prosječna brzina na trci bila s 42.5km/h i to je do sada najbrža trka "Kirschblütenrennen" svih vremena, a ne zaboravimo da je ovo bilo njeno 58. izdanje. Dulence je očito zadao munjevit tempo i nakon 4:01:10 sati, pobjednik je završio trasu od 171 kilometra. U sprintu manje grupe pred ciljem, koja je brojila tri vozača pred ciljem, Dušan Rajović bio je najjači te je odsprintao do pobjede ispred Austrijanaca Bajca i Kuena, dok je četvrto mjesto zauzeo Matthias Krizek (Team Felbermayr Simplon Wels) sa 7 sekundi zaostatka iza pobjednika.

Na ovoj trci nastupila su četiri vozača tima Adria Mobil i svi su uspješno završili trku i to: Žiga Horvat i Gorazd Per na 25. i 26.mjestu sa sedam sekundi zaostatka iza pobjednika, te Jon Božić na 51.mjestu sa 19 sekundi iza pobjednika.