Flückiger do pobjede u Nallesu

Najbolji svjetski MTB majstori danas su se poredali na startnoj liniji Marlene Südtirol Sunshine utrke u gradu Nallesu.

Na startu su se našli svi top 10 vozači UCI liste a izdvojit ćemo Henriquea Avancinija (Cannondale Factory Racing), Ninu Schurtera (Scott-SRAM), ali i svjetskog prvaka Jordana Sarroua i domaćeg miljenika Gerharda Kerschbaumera (Specialized Factory Racing) i Maxima Marottea (Santa Cruz-FSA).

Na zahtjevnoj stazi od samog starta je postavljen veoma jak tempo. Od prvog kruga, tempo koji su nametali najbolji protagonisti počeo je smanjivati vodeću skupinu: prvo 12, zatim 10, a nakon trećeg kruga u vodstvu je ostalo samo 8 imena: pored Avancinija, Schurtera, Marotte i Sarroua , također Mathias Flūckiger (Thomus RN), Titouan Carod , Filippo Colombo (Absolut Absalon) i Ondrej Cink (Kross Orlen).

U pretposljednjem krugu Henrique Avancini je izgubio kontakt s glavnom skupinom a uskoro su i Sarrou i Carod morali položiti oružje. Utrka je odlučena na zadnjem usponu: „Flückiger je ubrzao i otvorio mali zaostatak – rekao je Marotte – nisam mogao pretjecati prije singlea i zaglavio sam iza Colomba, izgubivši nekoliko metara. Na vrhu sam uspio proći i na mostu se vratiti do Nina, ali u tom trenutku Flückigera više nije bilo."

Švicarac je uspio pobijediti na svojoj drugoj utrci Marlene Südtirol Sunshine, nakon izdanja iz 2018. godine: ovaj put, Nino Schurter je došao drugi iza njega (+0,04), ispred Marottea koja je u sprintu pobijedio Cinka (+0,11), zadržavajući i vodeću poziciju u generalnom poretku turneje. Avancini je bio tek deveti, iza Larsa Forstera (Scott-SRAM) koji je izvukao maksimum iz utrke nakon jako lošeg starta.

Ovdje je lijepo ponovno pobijediti. Sviđa mi se Nalles, to je sasvim prirodna staza, sa dugim usponom za koji mislim da mi odgovara", rekao je 32-godišnji Flückiger, pobjednik dva kola Svjetskog kupa u svojoj karijeri. “To je bio moj sezonski debi, a ja se uglavnom patim na ranim utrkama no ovaj put nije bilo tako. To je savršen način da pristupim svojoj pripremi za Svjetski kup".

Nino Schurter se morao zadovoljiti s još jednim drugim mjestom, trećim po redu na utrkama serije Internazionali d’Italia, također pretrpivši manji pad u prvom krugu. U svakom slučaju, europski prvak bio je zadovoljan svojim prvim utrkama u Italiji: „Bilo je dobro, izazovno i mogu biti zadovoljan današnjim drugim mjestom. Noge dobro reagiraju, između Capoliverija i Nallesa suočili smo se s dvije vrlo različite utrke s tehničkog gledišta. Sada je vrijeme da se usredotočimo na Svjetsko prvenstvo. Vratit ću se u Italiju u kolovozu radi još jednog napada na majicu sa duginim bojama u Val di Soleu."