Gabrin maraton u Vodicama označio početak XC zimske lige Dalmacije

Dvanaestim izdanjem Gabrinog maratona, u organizaciji  BBK „Orlov krug“ iz Vodica startalo je još jedno izdanje rekreativne XC zimske lige Dalmacije, najpopularnije i najbrojnije rekreativne biciklističke lige u Hrvatskoj.

Atraktivna staza i lijepo vrijeme u Vodice su privukli velik broj biciklista iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, startalo je čak 215 vozača. Pred muškarcima je bila 35.8 kilometra duga staza, dok su djevojke i mladi vozači do 17 godina morali odraditi jedan krug, dužine 17.9 km.

Ukupni pobjednik utrke je mladi član slovenskog Adria Mobila, Bruno Paškalin koji je slavio s vremenom 1:21:25, te je ujedno bio i pobjednik kategorije od 17-19 godina. Bruno je u cilj ušao s osam sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Marka Fržopa (Top Sport) koji je pobjedio u kategoriji od 40-50 godina. Treće mjesto u ukupnom porektu zauzeo je Tonko Juras, član BBK „Orlov krug“ koji je ujedno bio i najbrži u kategoriji od 30-40 godina. Najbrža žena bila je članica BK „Primošten“, Szabina Rzepka, koja je jedan krug odradila u vremenu 44:22.  U kategoriji do 17 godina slavio je Fabijan Pejić član BBK „Pakoštane“, dok je najbrži u kategoriji od 19-30 godina bio Luka Bukarica, član BK „Petar Svačić“ iz Drniša. U kategoriji vozača preko 50 godina, slavio je Joško Fržop iz domaćeg BBK „Orlov krug“.

Gabrin maraton inače, vozi se u spomen na tragično preminulog člana BBK Orlov krug, Gabrijela Skočića i njegove prijatelje vatrogasce koji su stradali u „Kornatskoj tragediji“, a utrka je specifična i po tome jer ima i posebnu kategoriju „vatrogasci“. Ove godine, najbrži među njima bio je Ante Troskot, član DVD Šibenik.

Novost u zimskoj ligi Dalmacije je i što će se u sklopu svakog kola održavati i dječje utrke. Već na prvoj utrci u Vodicama vidjelo se da je to pun pogodak, jer na startu dječjih utrke pojavilo se čak 56 najmlađih vozača, što je  itekakav pokazatelj da je brdski biciklizam u velikom uzletu u Dalmaciji, te da se mnogi klubovi ne moraju bojati za budućnost.

3. Damir Senečić (BK Faust Vrančić) 1:33:45

Kompletne rezultate možete pogledati na Štoperica.live (link).

Album sa fantastičnim fotografijama nam donosi Denis Peroš (link).

Sljedeće, II.kolo XCZLD  – 6.MTB maraton Stankovci nas očekuje već u nedelju 20.10.2019., a domaćin je BK Aks (Stankovci).