Madrazo pobjednik 5. brdske etape, Pogačar na 7-om mjestu

Angel Madrazo (Burgos-BH) pokazao se najjačim u završnom usponu osvojivši petu etapu Vuelte, dok je Miguel Angel Lopez (Astana) pametnom vožnjom uspio preuzeti ukupno vodstvo.

Madrazo je krenuo snažno na posljednjih 500 metara etape duge 170 kilometara, te uspio održati vodstvo do cilja na Alto de Javalambre.

Španjolski vozač ostao u grupi tijekom posljednjih kilometara u kojoj u također bile njegove timske kolege Jetse Bol i Jose Herrada (Cofidis).

Madrazo je na posljednjem usponu nekoliko puta bivao ostavljen od strane Bola i Herrade. U zadnjim kilometrima se vratio na prednji dio pelotona i te pred cilje odradio dobar posao kako bi uzeo pobjedu na ovoj brdskoj etapi.

Bol je prešao ciljnu liniju na drugom mjestu, sa 10 sekundi zaostatka, a Herrada je stigao 12 sekundi kasnije.

Lopez je završio na četvrtom mjestu, 47 sekundi iza Madraza. Alejandro Valverde (Movistar) bio je peti. Lopez i Valverde bili su više od šest minuta iza grupe u bijegu kada je ušla u završni uspon, ali su uspijeli smanjiti dobar dio razlike. Tadej Pogačar (UAE Emirates Team) završio je na 7.om mjestu.

Bivši vođa utrke Nicolas Roche (Team Sunweb) nije uspio pratiti raniji napad Valverdea iako se borio i dao sve od sebe, ali na kraju bio je prisiljen priznati poraz.

U ukupnoj klasifikaciji sada vodi Lopez koji je na Rogliću sa 14 sekundi prednosti, a Quintana je sada na trećem mjestu sa 23 sekunde iz pobjednika. Valverde je četvrti na 28 sekundi zaostatka za crvenim dresom.

Današnja šesta etapa vozit će bicikliste gotovo 200 kilometara od Mora de Rubielos do drugog brdskog cilja u Ares del Maestratu.

Rezultati 5. etape Vuelta a Espana 2019. (L’Eliana – Observatorio Astrofísico de Javalambre)