Mathieu van der Poel ambasador utrke “Tour of Flanders” u 2019.

Nizozemac je Nacionalni prvak u ciklokrosu, na MTB-u, cesti i nastojati će debitirati na svom dugo očekivanom Proljetnom klasiku u 2019 godini.

Ukoliko ste čekali da se ciklokros zvijezda Mathieu van der Poel predstavi u praovm svjetlu i debira na proljetnom klasiku, čekanje je gotovo. U 2019 godini 23-godišnji Nizozemski nacionalni cestovni, brdski i ciklokros prvak natjecat će se na odabranim proljetnim klasicima, uključujući Gent-Wevelgem, Dwars door Vlaanderen, Ronde van Vlaanderen i De Branbantse Pijl. Van der Poelov "Corendon-Circus" tim se približio UCI Pro kontinentalnim redovima kako bi timu omogućio poziv na Flanders klasike.

U 2019 godini ćemo po prvi puta vidjeti Van der Poela na cesti u borbi protiv WorldTour vozača u velikim proljetnim klasicima. Prošle godine Wout van Aert zapanjio je sve sa svojim nevjerojatnim nastupom na proljetnim klasicima kada je završio kao treći na Strade Bianche i među prvih 10 na Tour of Flanders i Gent-Wevelgem. Van der Poel je bio Juniorski Svjetski prvak u 2013 godini, a očekivanja će biti visoka u četiri klasika koje bi trebao voziti. Dok će preskočiti vožnju na Paris-Roubaix, klesani usponi na Belgijskim cestama trebali bi dobro odgovarati vještinama van der Poela.

Van der Poel se nastoji obvezati na samo jednu disciplinu u biciklizmu i teško se raspravljati s njegovim pristupom.U 2018 godini van der Poel je dodao svojoj kolekciji vrhunske rezultate na različitim disciplinama koje samo pokazuju koliko je talentiran. Nakon dominantne sezone u ciklokrosu, gdje jedino što nije pobijedio je bio naslov Svjetskog Prvaka, van der Poel se preselio u XC biciklizam gdje je završio kao treći u tri kruga UCI Svjetskog kupa i osvojio brončanu medalju na Svjetskim prvenstvima.

Imao je vremena i za cestovnu utrku u kalendaru gdje je osvojio Boucles de la Mayenne, Ronde van Limburg, cestovnu utrku Nizozemskog prvenstva i dvije etape na "Arctic Race" u Norveškoj. U jesen je nastavio voziti ciklokros i osvojio je gotovo svaku utrku na kojoj je nastupio. Izvanredan popis rezultata.

Van der Poel planira nastaviti voziti svoj multi-disciplinski program do 2020 kada namjerava predstavljati Nizozemsku na Olimpijskim igrama u Tokiju u XC brdskom biciklizmu. Nakon toga, njegova budućnost je neizvjesna, ali bez obzira na to što odluči da vozi, ljubitelji biciklizma zasigurno će ga pratiti.