POBJEDA! Odličan početak sezone za Primoža Rogliča

U pretposljednjoj etapi UAE utrke, koja je završena brdskim ciljem na Jebel Jais, Primož Roglič (Jumbo-Visma) osvojio je prvo mjesto u ukupnom poretku.

Etapa s ciljem na visini od 1.475 metara na Jebel Jais najavila je konačnog pobjednika koji će biti okrunjen u subotu u Dubaiju.

Drugo mjesto osvojio je Nizozemac Tom Dumoulin (Team Sunweb), a treći je Francuz David Gaudu (Groupama – FDJ).

"Pokazali smo, kako smo moćna ekipa. Vrlo sam zadovoljan što ovom pobjedom mogu nagraditi timski trud. Momčad me zaštitila od vjetra i ova pobjeda pripada njima“, kazao je Roglič nakon pobjede.

Jan Tratnik (Bahrein Merida) završio je na 46. mjestu, dok je Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) bio na 100. mjestu.

Utrka će se završiti ravničarskom etapom koja će se voziti po Dubaiu.