Škoda Serbia Epic na “krovu Srbije” okupio više od 200 takmičara iz 10 zemalja svijeta

Stara planina ponovo je postavljena na vrh svjetske mape planinskog sporta, zahvaljujući epskom vikendu uz Škoda Serbia Epic. Više od 200 takmičara iz 10 zemalja svijeta sudjelovalo je u uzbudljivoj trail utrci i prvom UCI biciklističkom maratonu. Organizatori Serbia Epic utrka nastavljaju da promoviraju svojevrsni festival zdravlja i sporta, orijentiran ka obitelji i svim generacijama, a sljedeće utrke ove serije zakazane su za 14. i 15. septembar na Zlatiboru.

Za prvim UCI biciklističkim maratonom u Srbiji vladalo je veliko interesiranje stranih takmičara, a staza koja je trasirana za potrebe ovog takmičenja ostala je trajno Staroj planini za dalje korištenje.

Na trail trci, na stazi dugoj 15 km, pobjedu u muškoj konkurenciji odnio je Miloš Urošević, drugo mjesto pripalo je Marku Jeremiću, dok je treće mjesto osvojio Ivan Đorđević. U ženskoj konkurenciji pobjedila je Nevena Jovanović, na drugom mjestu našla se Nataša Mićić, a na trećem Maja Radović. Na trail utrci 8 km u muškoj konkurenciji prvo mjesto zauzeo je Aleksandar Roman, drugo Nemanja Milić i treće Mladen Stojanović, dok je u ženskoj konkurenciji pobjedila Aleksandra Radoičić, drugo mjesto zauzela je Vedrana Popović, a treće Jovana Trivan.

Sutradan na MTB utrci u kategoriji E-MTB 30 pobjedu je odnio Andrej Vistavkin, drugo mjesto zauzeo je Aleksandar Stopar, a treće Stevan Miletić. Pobjednik kategorije Master B 60 bio je Igor Antić, dok je pobjednik kategorije Master C 60 bio Branislav Golubović. Prvo mjesto na MTB 30 Master B utrci zauzeo je Ivica Todorov, a na drugom mjestu našao se Igor Mahnjec. Na MTB 30 Master C utrci pobjedu je odnio Aleksandar Marić, drugo mjesto osvojio je Dragoslav Bradić, a treće Dragan Grujić. Andrija Naunović pobjedio je u kategoriji MTB 30 km, Damjan Stanišić zauzeo je drugo mjesto, a treće Aleksandar Roman. U kategoriji MTB 60 trijumfovao je Aleksandar Đurović, a na drugom mjestu bio je Anton Karas, dok je na UCI elitnoj utrci u muškoj kategoriji pobjedio Martin Frej, drugo mjesto zauzeo je Milan Nešić, a treće Aleksa Rajković. U ženskoj kategoriji pobjedu je odnijela Dunja Ivanova, na drugom mjestu našla se Bojana Jovanović, a na trećem Asja Borisova.

Nagrade su uručili olimpijski šampion Slobodan Boškan i direktor JP Stara planina Goran Karadžić.

Uz izuzetnu saradnju sa JP Stara Planina, direktorom Goranom Karadžićem i predsjednikom opštine Knjaževac, Milanom Đokićem, Serbia Epic započinje novu eru sportsko turističkih sadržaja.

Serbia Epic seriju podržali su Ministarstvo turizma i omladine, Grad Novi Sad – Uprava za sport i omladinu, uprava za kulturu, uprava za privredu, Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam, Grad Požarevac, Opština Vrnjačka Banja, Opština Knjaževac, Hormann, Pošta Srbije, Autočačak, Bambi, Meridianbet, Rosa voda, Red Bull, Heineken, SIM Novi Sad, NS grafo prom, Esensa, Yason, Capriolo i Proteo.