UAE Tour: Pobjeda Pogačara na 5.etapi utrke

Tadej Pogačar ostvario je značajnu pobjedu za UAE Team Emirates na 5. etapi UAE Tour-a koja se vozila od Al Aina do Jebel Hafeet u dužini od 162km.

Nakon drugog mjesta u utorak 25.2.2020, danas je mladi SLovenac uspio da se izbori za zlato i najveće mjesto na postolju.

Pogačar je prvi napao na 4.5 km do kraja, što je smanjilo grupu na šest najbolje plasiranih vozača. Kasnije se borba vodila između najbolje četvorke s Pogačarom i vođom utrke Adam-om Yates-om (Mitchelton-Scott) koji su vodili napetu utrku do same ciljne linije. Pogačar je odigrao pametno, sačuvavši snagu iza Alekseja Lutsenka (Astana) u sprintu prije nego što ga je zaobišao pred ciljnom linijom.

Njegov timski kolega Davide Formolo, koji je bio ključan za postavljanje mladog Slovenca u poziciju za pobjedu, a završio je odmah iza na šestom mjestu sa 23 sekunde zaostatka. Pogačar ostaje drugi u ukupnom poretku i nosi bijeli dres kao vođa u klasifikaciji mladih vozača.

Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) završio je na 116.mjestu, a mladi srpski vozač Veljko Stojnić (Vini Zabù – KTM) danas je ciljnu liniju prešao kao 127 vozač na UAE Touru.

Pogačar: "Bila je to nevjerojatna pobjeda. U usponu sam pokušao napasti više od pet puta, ali vidio sam da je Yates snažan, pa sam igrao pametno i čekao sprint. Počeo sam u sprintu prilično rano jer sam znao da je zadnja krivina presudna. Ušli smo u krivinu jedan pored drugog, ali nastavio sam se boriti i gurati snažno do linije. Vidio sam jaz u zadnjim metrima i izbacio sam bicikl ispred sebe i na kraju pobijedio. Danas je cijeli tim savršeno funkcionirao. Ovo je bio moj prvi veliki cilj u godini i pobjeda na domaćem terenu moje ekipe je zaista nevjerojatna".

Sutra se vozi 6. etapa koja će biti ravna a vozači će voziti od Al Ruwaisa do Al Mirfe u dužini od 158km što će biti posljednji obračun sprintera na UAE Touru.