XCZLD Report: Bruno Paškalin trijumfirao i u Posedarju

Iza nas je i treće kolo XC Zimske lige Dalmacije (XCZLD) održano u organizaciji Biciklističkog kluba Posedarje.

Vrlo atraktivna staza i gotovo savršene vremenske prilike u Posedarje su privukle veliki broj biciklista iz Hrvatske, Slovenije, te Bosne i Hercegovine. Na startu 3. MTB maratona “Posedarje 2019.“ tako se našlo 199 vozačica i vozača koji su morali savladati poprilično zahtjevnu stazu.

Muške kategorije morale su savladati ukupno 698 metara uspona na stazi duljine 27.8 kilometra. Ispred djevojaka i mlađih vozači do 17 godina starosti našla se nešto lakša varijanta staze duljine 22.4 kilometra i 567 metara uspona.

Naporne uspone ublažili su spustevi uz uvale sa prekrasnim pogledom na Velebit, kameni singlovi, dropovi, tunel i mostovi koje su specijalno za maraton sagradili vrijedni članovi BK Posedarje.

Ukupni pobjednik utrke, te pobjednik u kategoriji od 17 do 19 godina, je član slovenskog Adria Mobila, Bruno Paškalin koji je slavio s vremenom 1:14:08. Pobjednik kategorije od 19 do 30 godina je Davor Krezić, član BK Kairosa iz Trogira, dok je u kategoriji od 30 do 40 godina najbrži bio Ivan Kurtov iz BBK Pakoštane.

Pobjednik kategorije od 40 do 50 godina je Ivica Mesarić član BBK Orlov krug, dok je u kategoriji od 50+ godina najbrži bio Joško Fržop, također član BBK Orlov krug iz Vodica. Najbrža žena bila je članica BK Faust Vrančić, Maja Ena Ljuba, koja je stazu duljine 22.4 kilometra i 567 metara uspona savladala u vremenu 1:16:35.

Ono što posebno veseli je velik broj djece koja su nastupila na dječjoj utrci namijenjenoj kategorijama od 7 do 15 godina. Na startu dječje utrke u Posedarju pojavilo se čak 61 najmlađi natjecatelj.

Iza članova Biciklističkog kluba Posedarje još je jedna uspješna organizacija, a biciklistička karavana XC Zimske lige Dalmacije već se okreće slijedećem kolu koje će se održati 10. studenog u organizaciji BK Konavle.