Annette Edmondson najbrža u prvoj etapi ženskog Tour Down Undera

Australka Annette Edmondson na domaćem terenu završnim sprintom osvojila je pobjedu u prvoj etapi ženske utrke Tour Down Under 2018.

Australka Edmondson (Wiggle-High5) pobijedila je na 115 km dugoj stazi, koja je započela i završila u Gumerachi. Talijanka Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling bila je druga, dok je treće mjesto pripalo također Australskoj vozačici Lauretti Hanson (Aus) UniSA-Australia.

Prije završetka etape, desila se situacija kada je kamion koji je prevozio sijeno, naletio na ciljni balon na napuhavanje, (srećom bez ozbiljnih posljedica)  no organizatori su popravili stvari prije dolaska vozačica na ciljnu ravninu.

UCI 2.1-rangirana utrka nastavlja se sutra drugom etapom dugom 102km, koja ide od Lyndocha do Mengler's Hilla, te završava brdskim ciljem. Četveroetapna UCI 2.1 Tour Down Under ženska utrka  završava u nedjelju 14. siječnja.