Ariane Lüthi (SUI) i Peeter Pruus (EST) su pobjednici Carpathian MTB Epic 2018.

FOTO credit: Carpathian MTB Epic 2018

Carpathian MTB Epic 2018 bila je ultimativna avantura u brdskom biciklizmu koja se odvijala u zemlji grofa Drakule. Drugo izdanje ovog divljeg i žestokog MTB događaja održalo se Rumuniji, točnije u Cheile Gradistei-Fundata, olimpijskom odmaralištu u Transilvanijskim Alpama, a po prvi put ovaj događaj je registriran u međunarodnom UCI kalendaru.

Drugo izdanje Carpathian MTB Epic je iza nas i bilo je uistinu žestoko i epsko izdanje. Nakon tri zahtjevne etape i kratkog prologa, koji uključuju 180 km vožnje i 8.500 metara penjanja, okrunjeni su ukupni pobjednici ovog UCI događaja. Konačna i odlučujuća 3.etapa s 60 km vožnje i 2.500m penjanja, možda je i najlakša, ali i najbrža od tri, stvorila je veliko vodstvo u ukupnom poretku ženske kategorije i donijela vrhunsku borbu u muškoj kategoriji.

Estonski XCM prvak, Peeter Pruus (EST), bio je taj koji je osvojio drugo mjesto na posljednjoj trećoj etapi i obukao žuti dres ukupnog vođe i time osvojio Carpathian MTB Epic 2018! Najbrži na trećoj etapi među muškarcima bio je Filip Adel iz Češke. Kao treći u cilj je je ušao njegov sunarodnjak Marek Rauchfuss (CZE), koji je drugi u ukupnom poretku. Treće mjesto u ukupnom poretku zauzeo je Frans Claes iz Belgije, koji je 3.etapu završio na četvrtom mjestu.

U ženskoj kategoriji višestruka Cape Epic Prvakinja, Ariane Lüthi koja dolazi iz Švicarske, osvojila je treću i posljednju etapu i napravila veliko vremensko odstojanje između nje i Jovane Crnogorac (SRB) koja je do treće etape bila ukupni vođa utrke. Ovim rezultatom Ariane je preuzela crveni dres vođe ženske kategorije i izvojevala pobjedu u UCI ženskoj kategoriji na Carpathian MTB Epic 2018. Jovana Crnogorac koja je bila veliki izazov za favoritkinju utrke Ariane Lüthi, treću etapu je završila na drugom mjestu i time ujedno zauzela drugo mjesto u ukupnom poretku.

Lejla Tanović (BiH) koja je imala jako dobar plasman u ukupnom poretku, odnosno osiguran treći plasman u ukupnom poretku, bila je prisiljena da odustane od utrke. Naime, Lejla je doživjela nezgodu na drugoj etapi, kada je drugi vozač udario u njeno biciklo, što je uzrokovalo pad, ozljedu i oticanje koljena, nakon čega je morala poslušati savjet ljekara i odustati od daljenjeg natjecanja.