Esteban Chaves će nastupiti na “Tour of Slovenia”

Australski tim Mitchelton – Scott je poslao je novu postavu za nadolazeću utrku kroz Sloveniju "Tour of Slovenija". Po prvi put na slovenskim cestama nastupiti će i kolumbijska zvijezda Esteban Chaves. Luka Mezgec, također je potvrđen za nastup na ovoj utrci.

164 centimetara visok i 55 kilograma težak biciklist iz Bogote je jedan od favorita za ukupnog pobjednika. On je stručnjak za utrke na teškim etapama i upravo se vratio sa utrke Giro d'Italia gdje je osvojio 19. etapu koja je završila na San Martino di Castrozza. U 2016. je zauzeo drugo mjesto u ukupnom poretku na Giro d'Italia.

To znači da ćemo u Sloveniji imati pet biciklista koji su zajedno osvojili šest etapa na Giro-u.

Slovenski navijači su sa velikim veseljem dočekali vijest da je i Luka Mezgec također potvrđen za ovu ekipu; on će također biti jedan od glavnih kandidata za sprintove. Luka je u 2017 godini pobijedio u završnici utrke u Ljubljani i cilja na novi vrhunski rezultat na domaćoj utrci.