Giacomo Nizzolo pobjednik Europskog cestovnog prvenstva

Giacomo Nizzolo je sprintom do cilja ostvario pobjedu u muškoj elitnoj cestovnoj utrci na Europskom prvenstvu u Plouayu, dok je Josip Rumac (Hrvatska) ostvario najbolji plasman među vozačima iz zemalja regije završivši utrku u vremenu pobjednika.

Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) koji nastupa za talijansku reprezentaciju, izvojevao je na pobjedu na Europskom prvenstvu u cestovnoj utrci, ušavši u cilj ispred Arnauda Demarea (Francuska) i Pascala Ackermanna (Njemačka).

Nakon što je u nedjelju osvojio naslov Državnog prvaka Italije, Giacomo Nizzolo nastavio je svoj pobjednički niz, osvojivši naslov pobjednika i na Europskom cestovnom prvenstvu.

U utrci koja se vozila na 177.4 kilometra u Plouayu zabilježeno je nekoliko napada, a prvu grupu u bijegu činio je i Dušan Rajović (Srbija), dok je Mathieu van der Poel bio među najaktivnijim napadačima u završnih 30 km. Međutim, više puta ga je pratio Matteo Trentin, s time da je pobjednik iz 2018. godine radio kao podrška svom suvozaču Nizzolou. Mathieu van der Poel je utrku završio na 4.mjestu, dok se Rajović našao među onih 44 vozača koji nisu završili ovu utrku. Ove godine Bosna i Hercegovina je imala svog predstavnika na Europskom prvenstvu (što do sada nije viđeno, barem u posljednjih 15 godina koliko mi znamo), Vedada Karića koji je dobro vozio i držao grupu dobar dio utrke, no na kraju ni Vedad nije završio ovu utrku. Najbolji vožnju imao je mladi Josip Rumac (Hrvatska) koji se plasirao na 21.mjesto, u vremenu pobjednika utrke, što je najbolji rezultat na ovoj utrci među regionalnim vozačima. Slovenija je još jednom bila najbrojnija sa svojim vozačima na ovom prvenstvu, gdje je čak 8 vozača predstavljalo svoju zemlju, a najuspješniji među njima bio je Gašper Katrašnik koji se plasirao na 81.mjestu.

No vratimo se pobjedniku, talijanski tim započeo je utrku u krugu dužine 177km koja se vozila u Plouayu, Francuska s jasnim planom da se Nizzolo dovede sigurno u poziciju za sprint na liniju, plan koji su uspjeli do kraja i izvršiti.

Nizzolo je iskočio iza svog posljednjeg u nizu timskog kolege, Davidea Ballerinija (koji je u nedjelju završio na 2. mjestu iza Nizzola u Reprezentaciji Italije), odsprintavši u posljednjih 150m utrke ispred Arnauda Demarea za pobjedu.Talijanski sprinter trebao bi voditi NTT Pro Cycling postavu na Tour de France, koja starta ove subote u Nice, a sada to će učiniti ponosno u dresu Europskog kontinentalnog prvaka.

"Današnji dan je nevjerovatan. Italija je vozila cijelog dana u prednjem dijelu pelotona, od prvog kilometra i dobro smo kontrolirali grupu. Dobro smo se osjećali i radili ako tim kroz cijelu utrku i na kraju smo bili u mogućnosti dobro se postaviti te samo mogao napraviti odličan sprint do cilja. Tako sam sretan i ne mogu dočekati da se vidim sa svojim timom i da s njima razgovaram", Giacomo Nizzolo – Italija i NTT Pro Cycling.