Katalonski kup – Žakelj na pobjedničkom postolju, Tanović na 23.mjestu

Tanja Žakelj (Unior Devinci Factory Racing) već je sezonu otvorila sa etapnom utrkom na Kanarskim otocima (4etapa Lanzarote 2019: Pobjednici Pintaričeva i Wawak), a odatle se preselila u Španjolsku gdje je u subotu završila na petom mjestu jake međunarodne utrke (UCI HC) u Banyolesu nedaleko od Girone, uvodna utrka katalonskog kupa.

Utrku je osvojila Britanka Annie Last (KMC – EKOI – Orbea) s 47 sekundi prednosti nad Njemicom Elisabeth Brandau (RSC Schonaich) na drugom mjestu i minutu i 38 sekundi ispred Francuskinje Loano Lecomte (Massi) na trećem mjestu. Ispred Tanje, u cilja je kaočetvrta ušla Dankinja Malene Degn (KMC – EKOI – Orbea). Tanja je zaostala dvije minute i 15 sekundi iza pobjednice.

U konkurenciji od 70 biciklista, BiH prvakinja Lejla Tanović (Brujula Bike Racing Team) završila je na 23. mjestu.

Nakon dugo vremena Tanja se ponovo vratila u Sloveniju: "Nakon mnogo treninga, jučer sam bila malo umorna na početku utrke, nedostajala mi je svježina. Nakon starta utrke, bila sam jako loša i već sam se pitala što tamo radim, ali onda je krenulo bolje. Kroz utrku se ispostavilo da sam napredovala i da su pripreme išle u pravom smjeru “, rekla je Tanja, koju čeka sljedeća prava utrka za točno mjesec dana – otvaranje domaćeg kupa SloXcup XC Griči u Vrtoj. "Radujem se Gričima, a najavljuje se čak i jaka konkurencija."

Izvor: mtb.si