Nezaustavljivi Tom Pidcock osvaja e-MTB XCO Svjetsko prvenstvo 2020

Godinu dana nakon što je organizirano prvo e-MTB XCO Svjetsko prvenstvo, britanski biciklist Tom Pidcock osvojio je dres Duginih boja u ovoj kategoriji.

Mladi Pidcock osvojio je prošli tjedan dva U23 Svjetska kupa na kojima se natjecao i već je vrlo zvučno ime za budućnost brdskog biciklizma.

Francuz Jerome Gilloux bio je drugi prošle godine i nije želio da se isto dogodi 2020. godine, pa je počeo sa jakim tempom od 1. kruga i napravio je prednost veću od pola minute sve do 4. kruga od ukupnih 5 koliko se vozilo danas. U tom trenutku, pojavio se biciklist koji je posljednjih dana privlačio sve veću pozornost,  Britanac Tom Pidcock.

Pidcock je već bio među favoritima nakon što je uspio osvojiti zadnja dva XCO U-23 Svjetska kupa samo nekoliko dana nakon natjecanja na UCI cestovnom Svjetskom prvenstvu 2020. u Imoli. Thomas Pidcock je svoj uspjeh ponovio.

Tom Pidcock je tijekom cijele utrke vozio s manje od 30 sekundi zaostatka za vodećim, a u posljednjem je krugu pretekao Gillouxa i dobio više od pola minute prednosti nad njim.

Na kraju utrke kao pobjednik izasao je Tom Pidcock, Gilloux je bio drugi, a Simon Andreassen treći.

Rezultati: e-MTB XC – Leogang Svjetsko prvenstvo 2020.