Prades padom i greškom proslavio “pobjedu”

Eduard Prades doživio je popriličnu nelagodu jučer na kraju prve etape Tour of Hellas u Grčkoj, koja je završila nesrećom za vozača Caja Rural-Seguros RGA.

34-godišnjak je na cilj stigao u skupini i sprintao prema cilju nakon 190km u Chaniu. Dok je ulazio u cilj Prades je mislio da prvi prolazi kroz cilj te je u znak slavlja digao slavodobitno ruke u zrak. Međutim, dok je slavio, otpalo mu je sjedište te je pao sa bicikla. Njegova nesreća je postala i veća kada je shvatio da ipak nije osvojio etapu.

“Kada smo uhvatili odbjeglu grupu, mislio sam da se borim za pobjedu i dao sam sve u sprintu. Mislio sam da sam pobjednik“ – rekao je Prades.

Inače, ispred navedene grupe bio je Aaron Gate (Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling) koji je pobjednik etape. Gate je bio u bijegu od četiri čovjeka veći dio dana prije nego što je nastavio sam na oko 25km do kraja. Gate je prešao cilj 1 minutu 46 sekundi ispred grupe u kojoj je Prades sprintao za 2. mjesto, a Filippo Baroncini (Trek-Segafredo) bio je treći.