Veselinović pobjednik utrke “Konavle 100”

Konavle su još jednom zasjale odličnom organizacijom događaja "BikeEND" koji se održao proteklog vikenda.

Naime, nakon što je događaj ranije (9. i 10. studenog) prolongiran zbog lošijeg vremena, ovog puta Konavljani su ostali ustrajni u organiziranju događaja na zakazani datum što se na kraju pokazalo ispravnom odlukom.

Vikend iza nas BK Konavle je uspješno realizirao događaj "BikeEND" koji je uključivao dvije dvije utrke, cestovnu i brdsku utrku, tako da je svaki biciklist za sebe mogao pronači omiljenu disciplinu i sudjelovati. Pa krenimo redom.

Subota je bila u znaku cestovnog biciklizma, odnosno 8. izdanje utrke "Konavle 100" gdje je u kategoriji Sport, koja je vozila utrku u dužćini 120km, pobjedu odnio Dušan Veselinović (BK Partizan), čime je ujedno i obranio naslov prošlogodišnjeg pobjednika.

Pobjednik utrke je odlučen u zadnjim metrima, što je svim navijačima donijelo uzbudljivu završnicu, a glavni akteri bili su Veselinović i Bruno Paškalin (KK Adria). Na kraju je pobjedu odnio član beogradskog Partizana, koji je ciljem prošao nepune dvije sekunde prije Paškalina, a samo deset sekundi poslije u Čilipima ponovo se vodila uzbudljiva borba za treće mjesto između Bernarda Samardžića (BK Kairos) i Kristijana Budimira (Meridiana Kamen Team). Samardžić se na kraju pokazao kao jači, te je zauzeo treće mjesto na postolju.

No lošije vremenske prognoze su uzele svoj danak, tako da su se na startu cestovne našla su se 52 natjecatelja, a njih 46 je ispunilo svoj zadatak. Međunarodna utrka "Konavale 100" bila je, kao i prethodnih godina, raspisana u tri kategorije: Sport (120 kilometara) i Classic (60 kilometara) za cestovne bicikle, te MTB (30 kilometara).

U cestovnoj kategoriji "Classic" koja je vozila krug od 60km zasjali su triatlonci iz Splita koji su zauzeli sva tri mjesta na postolju. Toni Elezović (Triathlon klub Split/Hrvatska) na drugom mjestu i Mario Balić (Triathlon klub Split/Hrvatska) na trećem mjestu. U ženskoj kategoriji slavila je Ines Popovac (BK Mostar) sa zlatnom medaljom koju je osigurala završivši utrku u vremenu 1:55:58, a slijedi je Made Žeravica (Triathlon klub Dubrovnik/Hrvatska) na drugom mjestu sa vremenom 2:09:54.

Među brdskim biciklistima koji su vozili 30km u Konavlima, ponovo se kao najjači pokazao Petar Spaić (BK Mostar) završivši utrku u vremenu 0:59:15, te je svojom pobjednom obranio svoj naslov iz prošle godine. Na drugom mjestu završio je Stipe Milišić (BK Konavle) sa gotovo 3:30min zaostatka iza pobjednika utrke, te Vanja Trivun (BK Mostar) na trećem mjestu i 3:48min zaostatka za pobjednikom utrke. U ženskoj konkurenciji slavila je Biljana Krtalić (BK Mostar) sa vremenom 1:04:03, ispred Antea Kaleb (BK Metković) na drugom mjestu i Ivona Zec (TK Dubrovnik) na trećem mjestu.

Tako je okončan prvi dan "BikEnda" u Konavlima koji je bio rezerviran za cestovnu utrku "Konavle 100", dok se u nedjelju, 17. studenog, održavala MTB utrka 4. kola rekreativne XC Zimske lige Dalmacije, a o kojoj ćemo detaljnije u narednom članku.

Kompletne rezultate možete pogledati na Štoperica.Live (link).

Fotografije sa utrke dostupne na Facebook stranici Milan Balaban (link).